درباره ما

« بسم الله الرحمن الرحیم »

انجمن اسلامی دانشجویان (۱۳۴۸) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

« رسالت انجمن اسلامی رسالت انبیاست. امام خمینی (ره) »

در طول تاریخ دانشجویان نقش بسزایی در تغییر و تحولات کشور عزیزمان ایران داشته‌اند به گونه‌ای که هر اتفاق خوشایند یا ناخوشیاندی که رقم می‌‌خورد از پی بیداری و هوشیاری یا غفلت و خواب آلودگی این قشر تاثیر گذار بوده است. اهمیت تأثیرگذاری حضور دانشجویان و دانشگاهیان در سرنوشت یک ملت و مملکت بر هیچ کس پوشیده نبوده و نیست و این قشر را می‌توان از تأثیرگذارترین افراد جامعه در تحولات و پیشرفت و ترقی آن دانست .احمد قندچی، مهدی شریعت‌ رضوی و مصطفی بزرگ ‌نیا از همان دانشجویان بودند که روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲ در اعتراض به حضور نیکسون، رئیس جمهور آمریکا، مقابل سلطه و استکبار این ظالم جهانی، در دانشکده فنی دانشگاه تهران دست به برپایی تجمع زدند و به دست کثیف مزدوران رژیم پهلوی جان خود را فدا کردند و سرآغاز عدم پذیرش ظلم و استکبارستیزی مردم و دانشجویان شدند. از همین روست که امام خمینی (ره) می فرمایند: ((دانشگاه مبدأ همه تحولات و مقدرات یک کشور است و دانشگاه است که یک کشور را اصلاح یا تباه می کند.)) لذا در تمامی دانشگاه های کشور باید همه به نحوی در تلاش باشند تا از فکر بدیع دانشجویان بهره ببرند و به این قشر فرهیخته میدان بدهند تا توانایی های خود را نشان دهند و استعداد های خود را شکوفا کنند. انجمن اسلامی دانشجویان در راستای بهره بردن از این نیروی عظیم فکری بنا شده که تشکلی انقلابی، الهی و دانشجویی، است. انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با نیم قرن سابقه از دیر‌باز با هدف رشد و شکوفایی دانشجویان در مسیری الهی ثابت قدم بوده است و توانسته نتایج ارزشمندی را به دست آورد. در واقع هر دانشجو با ورود به انجمن اسلامی دانشجویان می‌تواند علاوه بر پرورش استعداد های خود و کسب تجارب مهم و اساسی، خود را به خدا نزدیک تر کرده و در این برهه‌ی دشوار دانشجویی هر روز بر ایمان خود بیافزاید و برای درس خواندن خود هدفی شایسته بیابد. انجمن اسلامی در زمینه های مختلفی از قبیل صنفی، علمی، فرهنگی، هنری، سیاسی، مذهبی فعال بوده، لذا علاقه مندان می توانند در هر زمینه‌ای که علاقه به فعالیت دارند به یکی از دفاتر انجمن اسلامی در تمامی دانشکده ها مراجعه کرده و به دفتر مربوطه اعلام آمادگی کنند تا بتوانند از امتیازات این تشکل بر‌خوردار شوند.

انجمن اسلامی در طول یک سال تحصیلی برنامه های متعددی در سطح دانشگاه و دانشکده ها انجام می‌دهد که از معروف ترین آن‌ها می‌توان به مراسم پرسش و پاسخ با مسئولین، بزرگداشت روز دانشجو (۱۶ آذر)، جشن شاخه نبات (ازدواج دانشجویی)، اردوی ضربان (اردوی آموزشی، سیاحتی، تفریحی) و اردوی میثاق یاران (اردوی زیارتی، آموزشی، تشکیلاتی) اشاره کرد.

امیدواریم که انجمن اسلامی دانشجویان پلی به سوی پیشرفت و تعالی تمامی دانشجویان این دانشگاه برای رسیدن به قله های افتخار و سرافرازی دنیا و آخرت گردد.

و من الله توفیق........

کد اخبار