مراسم بزرگداشت روز دانشجو در علوم پزشکی شهید بهشتی

مراسم بزرگداشت روز دانشجو در  علوم پزشکی شهید بهشتی

 

 مراسم بزرگداشت روز دانشجو با حضور رییس دانشگاه، اعضای هیات رییسه ، مسوولان، اساتید و جمع کثیری از  دانشجویان 16  آذرماه در تالار امام خمینی(ره) دانشکده پزشکی برگزار شد.

این مراسم به همت انجمن اسلامی دانشجویان (تأسیس 1348) و با همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه از ساعت 15 عصر شروع و تا ساعت 10 شب به طول انجامید.

دکتر پیوندی رییس دانشگاه در این مراسم ضمن تبریک روز دانشجو به تمامی دانشجویان نخبه و فرهیخته دانشگاه به حماسه آفرینی دانشجویان در شانزدهم آذرماه سال 1332 اشاره کرد و یادآور شد: جنبش های دانشجویی یکی از پایه های اصلی شکل دهی انقلاب اسلامی ایران بود.

دکتر پیوندی با توجه به فضای فعلی حاکم بر دانشگاهها که همراه با  اعتدال و استقبال از نظرات دانشجویان است، گفت: مسلما با حمایت های دولت تدبیر و امید، روزبه روز جنبش ها و حرکت های دانشجویی باشکوه تر برگزار می شود.

وی با اشاره به حضور پررنگ دانشجویان در دوران مختلف انقلاب، دفاع مقدس و ... افزود: دانشجویان همواره با حضور در تمامی عرصه ها نشان داده اند که آرمان خواه، عدالت خواه، همدل و هم زبان با عموم مردم هستند.

رییس دانشگاه ضمن ابراز خوشنودی از فضای پرشور و نشاط این مراسم دانشجویی اظهار امیدواری کرد با مشارکت دانشجویان در فضایی دوستانه بتوانیم گامهای موثری در راستای رفع مسایل و دغدغه های موجود برداشته و در آینده شاهد پیشرفت و اعتلای دانشگاه باشیم.

دکتر پیوندی در بخش دیگری از این مراسم با اشاره به اقدامات رفاهی صورت گرفته برای دانشجویان خاطرنشان کرد سعی مسوولان دانشگاه در این راستا است که فضای مناسبی در دانشگاه ایجاد کنند تا دانشجو در این فضا با احساس امنیت، امکانات مطلوبی دریافت کند و دغدغه ای جز تحصیل نداشته باشد.

وی تصریح کرد: گرچه پراکندگی حوزه استحفاظی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی (از فیروزکوه تا ورامین) کمی ارائه خدمات را برای ما دشوار کرده است، ولی سعی داریم با نظارت بیشتر، بهترین و مطلوب ترین خدمات را به دانشجویان ارایه دهیم.

رییس دانشگاه ضمن استقبال از نظرات و مشارکت دانشجویان اعلام کرد که دانشجویان می توانند نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را مستقیما از طریق سامانه پیامکی ریاست دانشگاه(30007420) و سامانه پیامکی معاونت دانشجویی و فرهنگی(30007469) مطرح کنند.

دکتر پیوندی در خاتمه سخنان خود با اشاره به برگزاری مراسم روز دانشجو با حضور ریاست جمهوری اظهار داشت: امروز در مراسم روز دانشجو، فضای خوبی را شاهد بودیم که نشان دهنده وجود فضایی آزاد و سرشار از اعتدال در دانشگاه ها بود. اعتقاد همه ما این است که باید ضمن احترام به چهارچوبها و تمامی عقاید، این فضای آزاد حفظ شود.

در بخش دیگری از این مراسم نشست پرسش و پاسخی با حضور دکتر پیوندی رییس دانشگاه، دکتر نیک ضمیر معاون دانشجویی و فرهنگی، دکتر صدوقی معاون آموزشی، دکتر جرجانی رئیس دانشکده پزشکی و دکتر احمدی سرپرست اداره آمار و فناوری اطلاعات برگزار شد و دانشجویان سوالات خود را در فضایی آزاد و شفاف در حوزه های آموزشی، صنفی،  رفاهی و.... بیان کردند که توسط مسوولان پاسخ داده شد.

در بخش دیگری از مراسم مذکور مناظره روز دانشجو با حضور دکتر زیباکلام و دکتر خضریان با موضوع اهداف جنبش دانشجویی برگزار شد که موضوعاتی نظیر بررسی اهداف اصلی یک جنبش دانشجویی ایده آل، وقایع نگاری شانزدهم آذرماه 1332، مطالبات دانشجویان از دولت، تغییر فضاهای دانشگاهی در دولت های مختلف و... از محورهای اصلی این مناظره بودند.

گفتنی است از دیگر بخشهای این مراسم باشکوه می توان به تقدیر از فعالان فرهنگی در حوزه های مختلف(تشکل ها، کانونها، نشریات و خوابگاه ها)، تقدیر از 15 دانشجوی فعال در انجمن اسلامی دانشجویان، اجرای تاتر دانشجویی، رادیو دانشجو، پخش نماهنگ های متعدد(سالگرد تأسیس انجمن اسلامی دانشجویان، روز دانشجو، دستاوردهای معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و...)، قرعه کشی و اهدای کمک هزینه سفر کربلای معلا به 16 دانشجو و اهدای بسته فرهنگی اشاره کرد.

 لازم به ذکر است گزارشی از مشکلات صنفی و آموزشی دانشجویان، سوالات و انتقاداتی که از سوی آنها در این مراسم مطرح شد، به همراه پاسخ هایی مبسوط از سوی مسوولان ذیربط به زودی از طریق همین پرتال خبری اعلام خواهد شد.

خبرنگار: مهناز آزاد

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

کد اخبار