صحبت های جنجالی رحیم پورازغدی دراردوی میثاق یاران3

صحبت های جنجالی رحیم پورازغدی دراردوی میثاق یاران3
رحیم‌پور اغدی در جمع دانشجویان:
نام گذاری روز ملی تعامل با دنیا بخاطر دفاع سرسختانه رئیس جمهور بود

 

رادیو بهشتی: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: استکبار چه کار میکند؟ پولشویی را گره میزند به تروریسم وتروریسم راگره میزند با حزب الله ونیروی های انقلابی واین را واضح درقرارداد ها بیان نمی کند، این قراردادها نقاط نامعلوم ومبهم دارند، برجام هم همینطور بود.

به گزارش خبرنگار «رادیوبهشتی»؛ حسن رحیم پور ازغدی با حضور در اردوی "میثاق یاران 3" که توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، به بررسی وضعیت فعلی کشور پرداخت.

وی در پرسش و پاسخ با دانشجویان درباره قراردادهای اخیر گفت: یکی از مشکلاتی که ما داریم این است که بدون اینکه افکارعمومی بپذیرند یک کارهایی می کنیم که اگر رسانه ای نشد که هیچ ولی اگر رسانه ای شد می آیند و می گویند منظور چیز دیگری است و شما نمی فهمید. در جوابشان باید گفت پس شما جوری حرف بزنید که ملت بفهمند ملت نفهم که نیستند.

 

رحیم پور ازغدی ادامه داد: ما در طول تاریخ 30 - 40 ساله بعد ازانقلاب شاهد قراردادهایی بودیم که با وجود تهدیداتی که داشتند بسته شدند و افرادی که آنان را امضا کردند حتی اعتقاد داشتند که این قراردادها هیچ ضرری و تهدیدی برای کشور ندارند و اینها فرمالیته اند ولی بعدا دیدیم که همان قراردادها کار دستمان داد. بله راست می گویند در تمام دنیا این نوع قراردادها فرمالیته اند مگر اینکه با منافع مستکبرین در تعارض باشند، آن وقت است که غیرفرمالیته و واقعی می شود.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه افزود:‌ تعداد زیادی قرارداد بعد از انقلاب امضا شد که ظاهرش استعماری نیست و خیلی هم خوب است مثل همین قضیه، شفاف سازی نظام بانکی حرف بدی نیست، خیلی هم خوب است این یکی ازمشکلات بانک های ماست که واقعا در بانک های ما پولشویی می شود، مثل همین قضایای اخیر یکی از نمونه های پولشویی بود.

وی تصریح کرد: ولی استکبار چه کار می کند؟ پولشویی را گره می زند به تروریسم و تروریسم راگره میزند با حزب الله و نیروهای انقلابی و این را واضح در قراردادها بیان نمی کند، این قراردادها نقاط نامعلوم و مبهم دارند، برجام هم همینطور بود. بنده درهمان موقع که پذیرش برجام مطرح بود درنمازجمعه ده ها ابهام و اشکال به برجام مطرح کردم که آقایان پاسخ ندادند و الان جواب می دهند که شما توقع داشتید برجام تمام مشکلات را حل کند خب خودتان می گفتید که مشکل آب خوردن ما هم به برجام ربط دارد.

استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: می گویند طرف مقابل نامردی کرد، ما که به شما گفتیم اینها ذاتشان نامردی است، شما حالا فهمیدید نامردند. حالا پس از قبول برجام قرارداد پشت قرارداد رو می‌شود این قراردادها قابل توجیه است ولی درعمل نمی شود توجیه کرد.

 

رحیم پور ازغدی در پاسخ به نقد یکی ازدانشجویان به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی برتصویب روز 23 تیر (پذیرش برجام) به عنوان روز ملی تعامل با دنیا گفت: این مصوبه به نظر من یکی از اشتباهات شورا بوده است من هم مخالفت کردم ولی با دفاع سرسختانه رئیس جمهور تصویب شد با اکثریت آرا هم تصویب شد.

وی ادامه داد: من آنجا استدلالم این بود که نامگذاری روز پذیرش برجام به عنوان روز ملی تعامل با دنیا یعنی اینکه از اول انقلاب اسلامی با جهان مشکل داشتیم، در حالی که ما با جهانخواران مشکل داشتیم نه با جهان؛ این حرف یعنی تا به حال وحشی و غیرطبیعی بودیم و حالا داریم وارد مسیر می شویم این خود توهین به انقلاب و امام و دروغ است. دوم اینکه این تعامل نیست، تعامل دوطرفه است این عمل بوده است ما عمل کردیم ولی طرف مقابل عمل نکرد.

رحیم پور ازغدی در ادامه افزود: گفتند پس چه نامگذاری کنیم گفتم بنویسید روز امضای برجام تا ببینیم نتیجه اش چه می شود هنوز که نتیجه ای نگرفته ایم، چیزی نشده که به خاطرش افتخار کنیم، خودشان هم اذعان کرده اند که طرف مقابل عمل نکرده است.

 

رحیم پور ازغدی در پایان نیز در پاسخ به سوال "عده ای می گویند حقوق های نجومی قانونی است آیا لفظ قانونی بودن شرعی است؟" گفت: اگرقانونشان مشکل دارد و ننوشته اند باید دوبار توبیخ شوند یکی اینکه چرا قانون را اصلاح نمی کنند و دوم اینکه چرا به یک ارزش قطعی ثابت اسلامی، انقلابی که مبنای انقلاب بوده است عمل نمی کنید که در قانون اساسی هم آمده است، ساده زیست بودن مسولین جز اصول جمهوری اسلامی است حتی اگر ماده مشخصی هم نداشته باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

کد اخبار