دانشگاه به دور از سیاست نشاطی ندارد

دانشگاه به دور از سیاست نشاطی ندارد
علیرضا حاتمی در مصاحبه با خبرگزاری دولتی ایسنا به نقد عملکرد دولت در دانشگاه ها پرداخت:
تشکل دانشجویی

یک عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان ۱۳۴۸ با بیان اینکه دانشگاه دور از سیاست از شور و نشاط خالی است، گفت: ممکن است این کمبود شور و نشاط در دانشگاه از راه‌های دیگری تامین شود که خدای ناکرده فضای دانشگاه را آلوده کند.

علیرضا حاتمی در گفت‌وگو با ایسنا؛  با بیان اینکه درحال حاضر ما در بحث فعالیت‌های دانشجویی در یک دوران رکود به سر می‌بریم گفت: از نظر کمی که نگاه کنیم دولت روحانی نسبت به دولت قبل در رنگین‌تر کردن حضور اجتماعی و سیاسی دانشجویان دردانشگاه موفق تر بوده است  ولی در نگاه کلی، نه آن فضای رکودی دولت احمدی‌نژاد و نه فضایی که دولت آقای روحانی در دانشگاه‌ها ایجاد کردند، نتوانسته انتظارات دانشجویان را  تامین کند.

این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان ۱۳۴۸ ادامه داد:  این  بدان معناست که دانشگاه جایی برای استفاده از دانشجویان در جهت اغراض سیاسی جریان های سیاسی نیست.

وی گفت: بی شک دانشگاه و دانشجو همچنان که تاریخ هم نشان داده تاثیر گذار در امور جامعه و سطوح کلان سیاسی بوده و هستند و بلاشک انتخابات یکی از عرصه های مهم حضور دانشگاه و دانشجو در عرصه سیاسی کشور است.

حاتمی اظهار کرد: دانشگاه به عنوان محفل علم و اگاهی و اندیشه در جامعه جهت دهنده به افکار عمومی و مردم شناخته می شود ولی به کارگیری دانشجو و جنبش‌های دانشجویی با استفاده از یکسری کارهای پوپولیستی در دانشگاه‌ها در جهت منافع انتخاباتی یک جریان خاص همواره مورد نکوهش است.

این فعال دانشجویی اظهار کرد: هدف اصلی تشکل‌های دانشجویی باید افزایش آگاهی و بینش دانشجو و یا به قول رهبری "سیاست‌گری" باشد. سیاست‌گری نباید به سیاست‌زدگی و بازی سیاسی بیانجامد، بلکه باید در نهایت به افزایش فهم وآگاهی سیاسی منجر شود.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

کد اخبار