حاتمی:هیچ‌کدام از وعده‌های اصلی دولت محقق نشده است

حاتمی:هیچ‌کدام از وعده‌های اصلی دولت محقق نشده است

علیرضا حاتمی‌یوشانلویی عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان روز گذشته رئیس جمهور مبنی بر عملی شدن تمام وعده‌های دولت، گفت: در نگاهی کلی به وعده‌های اصلی دولت در انتخابت 92 و عملکرد چهارساله، آن چیزی که می‌توانیم بگوییم عملی شده به مانند برجام تقریبا هیچ است و شنیدن این جمله از رئیس جمهور که دولت نسبت به قول‌هایی که به مردم داده شرمنده نیست، دردی مضاعف بر عملی نشدن این وعده‌ها را برای مردم ایجاد می‌کند.

وی افزود: آیا دولت نسبت به افزایش ظرفیت و توان کارخانه‌ها و تولیدمحور کردن اقتصاد شرمنده نیست؟ اگر نیست پس تعطیلی کارخانه‌های ارج، پارس و ده‌ها کارخانه بزرگ و صدها تولیدی که حتی در همان اوج تحریم‌های دولت قبل دوام آورده بودند برای چیست؟

حاتمی تاکید کرد: آیا دولت نسبت به حل معضل بیکاری جوانان شرمنده نیست؟ اگر چنین نیست پس ثبت رکورد بالاترین نرخ بیکاری در دولت‌های پس از انقلاب چیست؟ آیا این بود وعده‌هایی که دولت می‌گفت. مسئولان می‌گفتند «دولت تدبیر و امید نخواهد گذاشت این همه جوان بیکار در مقابل خانواده و فرزندان شرمنده باشند»، متاسفانه امروز کار از شرمندگی هم گذشته است.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: دولت یازدهم در نمایش‌های انتخاباتی فریاد بهبود وضعیت کسب و کار سر می‌داد ولی عملا با اقدامات غلط و الگو برداری از الگوهای اقتصادی غربی که ناسازگار با شرایط اقتصادی ایران است نقدینگی را افزایش و چنان رکودی را بر بازار حاکم کرد که حتی آمارهای غلط درمورد تورم و سایر شاخصه‌های اقتصادی نیز نتوانست آن را کتمان کند.

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: رئیس جمهور وعده اصلاح نظام اداری برای جلوگیری از فساد را داد در حالی که بزرگترین فساد مالی کشور در صندوق ذخیره فرهنگیان را در این دولت شاهد بودیم، و در همین دولت با واژه حقوق‌های نجومی آشنا شده و ذخایر نهفته نظام را شناختیم.

وی گفت: روحانی خود را نجاتگر اقتصاد ایران خواند و با همین شعار پا به عرصه انتخابات گذاشت ولی به جرات می‌توان گفت ویرانگرترین اقدامات را همین دولت و وزیران میلیاردی براقتصاد این کشور وارد کردند.

حاتمی با اشاره به عدم تحقق وعده‌های برجامی دولت، اضافه کرد: برجام قرار بود فتح‌الفتوح باشد. برجامی که برای آن تمام امکانات و ظرفیت‌های داخلی را به کار گرفتند، سرسختانه‌ترین خطوط قرمز را رد کردند و پول و وقت و تمرکز نظام را چهارسال تمام صرف قراردادی کردند که انگار به جز خودمان کسی به آن عمل نمی‌کند!

وی تصریح کرد: قرار بود پول‌های بلوکه شده به اقتصاد کشور سرریز شود ولی معلوم نشد این پولها چه شد؟، قرار بود عزت به پاسپورت ایرانی برگردد. گفته شد هم چرخ سانتریفیوژ ها خواهد چرخید هم چرخ زندگی مردم، چرخ زندگی مردم نچرخید که هیچ با سیمانی که روی سانتیرفیوژها ریختند امروز صدای چرخش آن ها را نیز عملا نمی‌شنویم.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: رئیس جمهور از شفاف‌سازی اطلاعات برای مردم و لزوم بهرمندی یکسان ملت از اطلاعات سخن گفت در حالی که بزرگترین ویژه خواران اطلاعات را در کابینه دولت می‌بینیم. آقای روحانی از اختصاص بخش‌هایی از درآمد نفتی به خوزستان و لزوم توجه و تشکیل کارگروه ویژه برای این استان در رقابت‌های انتخاباتی سخن گفت ولی در روزهایی که این استان به رئیس جمهور و توجه دولت احتیاج داشت، رئیس جمهور و مسئولان کجا بودند؟

وی با بیان اینکه وعده‌های اصلی دولت بر خلاف گفته رئیس‌جمهور هیچکدامش محقق نشد، گفت: شاید اگر رئیس سازمان محیط زیست به اندازه صدمی از وقت اظهار نظرهای سیاسی و کوبیدن این و آن و نشست و برخاست در محافل حزبی برای حوزه تخصصی خودش وقت می‌گذاشت وضعیت کمی بهتر می‌بود.

حاتمی اظهار داشت: مواردی که گفته شد تنها نمونه‌های کوچکی از انبوه وعده‌های عملی نشده رئیس جمهور بود که شاید اگر این سیاسی‌کاری‌ها وجود نداشت امروز وضعیت اینگونه نبود و دولت مجبور نمی‌شد در آستانه انتخابات برای روی قدرت ماندن به عوام فریبی و رفتار و اقدامات پوپولیسی روی بیاوردید و با متشنج کردن جو جامعه و مظلوم نمایی برای جلب آرای مردم تلاش کند.

برچسب ها: سیاسیحاتمیدولت

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

کد اخبار