مصاحبه دبیر صنفی انجمن اسلامی دانشگاه

حمید فریدونی دبیر صنفی انجمن اسلامی دانشجویان ۱۳۴۸ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، گفت:بعد از اتفاقاتی که با افزایش قیمت بنزین رخ داد و اعتراضاتی که صورت گرفت مسئولین گفتند این تغییر در قیمت سوخت برای اجرای عدالت در بین جامعه و برداشتن فشار از روی دوش مردم و بهتر کردن وضع اقتصادی آن هاست.​

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز با موافقت سران ۳ قوه تاکید کردند که همه درآمد حاصل از این طرح به طور تمام و کمال به مردم باز گردد! همینطور همه مسئولین مرتبط نیز در سخنرانی های خود ادعا داشتند صددرصد درآمد حاصله از افزایش قیمت سوخت به جیب مردم بازگردانده خواهد شد!

این فعال دانشجویی افزود: امروز با گذشت چندین ماه از این وعده، باید پرسید که آیا این وعده‌ها صحت داشت؟ آیا جامه عمل بر تمام صحبت‌های مسئولان دولتی پوشیده شد؟ و آیا همه دست‌های خالی این عدالت را لمس کردند؟

فریدونی تصریح کرد: بنا به شواهد و ادعایِ مردمِ واجد شرایط این پول به آن ها تعلق نگرفته است و همین مردم از ترسِ از دست دادن یارانه نقدی خود اقدام دیگری برای پیگیری یارانه معیشتی نکردند. این در صورتی بود که توسط مسئولین اعلام شده بود حتی کسانی که یارانه نقدی دریافت نمی‌کنند هم ممکن است مشمول طرح معیشتی شوند!

این فعال دانشجویی اظهار داشت: انجمن اسلامی دانشجویان ۱۳۴۸ تقاضای ارائه مدارکی مبنی بر تحویل درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به ۶۰ میلیون ایرانی را دارد. ۳۰ هزار میلیارد درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین اگر به دست مردم نرسیده است پس صرف چه کاری شده؟
مگر رئیس جمهور، اقای روحانی ، تاکید بر این نداشتند که مردم را از تمام مراحل این طرح مطلع کنیم؟

وی گفت: مگر آقای رئیسی سازمان بررسی کل کشور را موظف نکرد که نظارت دقیقی‌ بر محل هزینه ی این درآمد داشته باشد و پیگیری مستمری در پرداخت به موقع و منظم یارانه ها انجام گردد؟ حال ما خواستار اطلاع رسانی دقیق مسئولین در رابطه با سرانجام این طرح نافرجام هستیم.

فریدونی تاکید کرد: ما خواستار تحقق این عدالتِ وعده داده شده هستیم. خواستار به انجام رسیدن دستور رهبری توسط مسئولین ذی ربط هستیم و همچنین آن افرادی که از زیر بار مسئولیت شانه خالی کردند یا به طور کامل وظیفه ی خود را انجام نداده اند مطابق قانون اساسی مورد بازخواست قرار گیرند 

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان ۱۳۴۸ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: افزایش قیمت بنزین این گونه که از ظواهرش پیداست نه تنها باری از روی دوش مردم برنداشته بلکه فشار اقتصادی وصف ناشدنی بر زندگی آحاد ملت وارد آورده است.

وی اظهار داشت: ما از مسئولین تقاضا داریم درصدد رفع این ابهامات برآیند و توضیحات کاملی در این زمینه ارائه دهند تا مردم نیز اعتمادشان را به طرح های آینده ی دولت از دست ندهند.

 

 

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
دیدن همه ی نظرات